Clicky

تصاویری از لباس های زنان ایران از دوران ها و نواحی مختلف ایران. این تصاویر از کتاب «نگار زن» که در سال ۱۳۵۲ توسط انجمن بین المللی زنان ایران منتشر شده است بازنشر شده اند.

✤ Also available in: English

برچسبها ←  
اشتراک گذاری ←

‏5 نظر در مورد لباس زنان در ایران

 1. جکی چان گفت:

  عالیه
  ممنون
  دستتون
  دردنکنه

 2. رهگذر گفت:

  درود…
  جالب بود، اما یکی دوتاش کمی شاید بیشتر درست نبود. مثلن درمورد لباس زنان کُرد؛ من کلکسیونشو دارم، از قدیم تا الان؛ اما این لباس کُردی زیاد فرق داره و درست نیست…
  مرسی و موفق باشین

 3. bijan aria گفت:

  رود؛ مثل همیشه سوژه های خیلی جالب؛ سپاس

 4. گل یخ گفت:

  ممنون از سایت خوبتون ،همین طور که از تصاویر پیداست زنان ایرانی در تمام دوره ها لباس های پوشیده و با وقارمیپوشیدند این نشانه ی حیا و نجابت زنان ایرانیست حیف است که جوانان ایرانی اینقدر از اصالت خود فاصله بگیرند که فراموش کنند کی بودند و چگونه بودند و به فرهنگ غربی روی بیاورند،در حالی که تمام دنیا مشتاقند که در مورد فرهنگ اصیل ایرانی بیشتر بدانند.

 5. کوشان مهران گفت:

  همانگونه که در نگارگری ها آشکار می باشد تا اوایل دوران ناصرالدین شاه بانوان ایرانی و بویژه درباری لاغر و قلمی بودند و برای نمونه در نگارگری دوره صفوی اندام بانوان متعادل بود ولی گویا از دهه ۱۸۶۰ ابروان بیوسته قجری و اندام درشت و چاق کوه بیکر و سبیل های کشیده با سرمه در میان بانوان باب گردید.

  حیف از شاه هنرمند و شکارگر و با ذوقی چون ناصرالدین شاه که حرم خویش را از اینگونه بانوان بر کرده بود(کاری به جنبه سیاسی ناصرالدین شاه ندارم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.