Clicky

تصاویری از لباس های زنان ایران از دوران ها و نواحی مختلف ایران. این تصاویر از کتاب «نگار زن» که در سال ۱۳۵۲ توسط انجمن بین المللی زنان ایران منتشر شده است بازنشر شده اند.

✤ Also available in: English

برچسبها ←  
اشتراک گذاری ←

‏5 نظر در مورد لباس زنان در ایران

 1. جکی چان گفت:

  عالیه
  ممنون
  دستتون
  دردنکنه

 2. رهگذر گفت:

  درود…
  جالب بود، اما یکی دوتاش کمی شاید بیشتر درست نبود. مثلن درمورد لباس زنان کُرد؛ من کلکسیونشو دارم، از قدیم تا الان؛ اما این لباس کُردی زیاد فرق داره و درست نیست…
  مرسی و موفق باشین

 3. bijan aria گفت:

  رود؛ مثل همیشه سوژه های خیلی جالب؛ سپاس

 4. گل یخ گفت:

  ممنون از سایت خوبتون ،همین طور که از تصاویر پیداست زنان ایرانی در تمام دوره ها لباس های پوشیده و با وقارمیپوشیدند این نشانه ی حیا و نجابت زنان ایرانیست حیف است که جوانان ایرانی اینقدر از اصالت خود فاصله بگیرند که فراموش کنند کی بودند و چگونه بودند و به فرهنگ غربی روی بیاورند،در حالی که تمام دنیا مشتاقند که در مورد فرهنگ اصیل ایرانی بیشتر بدانند.

 5. کوشان مهران گفت:

  همانگونه که در نگارگری ها آشکار می باشد تا اوایل دوران ناصرالدین شاه بانوان ایرانی و بویژه درباری لاغر و قلمی بودند و برای نمونه در نگارگری دوره صفوی اندام بانوان متعادل بود ولی گویا از دهه ۱۸۶۰ ابروان بیوسته قجری و اندام درشت و چاق کوه بیکر و سبیل های کشیده با سرمه در میان بانوان باب گردید.

  حیف از شاه هنرمند و شکارگر و با ذوقی چون ناصرالدین شاه که حرم خویش را از اینگونه بانوان بر کرده بود(کاری به جنبه سیاسی ناصرالدین شاه ندارم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *