Clicky

فرهنگ یک سرزمین تنها در هنرهای به رسمیت شناخته شده خلاصه نمی شود. فرهنگ پدیده ای است همیشه در حال تغییر. زندگی روزمره ی شما به عنوان ایرانی بخشی از فرهنگ ایرانی را شکل می دهد و تغییرات آن تغییرات فرهنگ ایرانی است. تلاش ما در اینجا نه برای حفظ فرهنگ بلکه برای ثبت تغییرات آن است.

عکس های جشن تولدها، مسافرت ها یا پیک نیک ها در آلبوم های شخصی شما، جعبه ی قدیمی چایی که در آشپزخانه ی خانه دارید، یا کلکسیون سیگار، مجموعه ی کارت پستال های قدیمی، یا کلکسیون قوطی کبریت تان همه می توانند موضوعاتی دیدنی باشند و بخشی از فرهنگ معاصر ایران را به دیگران نشان دهند.

تصاویری از پدیده های زندگی روزمره ی ایرانی که در جاهای دیگر دنیا به آن شکل وجود ندارند (مثل نقش موتورسیکلت در زندگی شهری و روستایی ایران، یا معماری معاصر مساجد) نیز می تواند موضوع بررسی تصویری باشد. عکس های شما از این موضوعات مى تواند توجه مردم را به بخشی از فرهنگ جلب کند که در زندگی روزمره نادیده گرفته می شود.

موضوع های پیشنهادی

ما از موضوع های پیشنهادی شما استقبال می کنیم. اگر مایلید پیشنهادهای ما را ببینید از صفحه ی موضوع های پیشنهادی بازدید کنید.

نکته ی ویرایشی

سعی کنید موضوع تصاویر مشخص و محدود به یک موضوع باشد. مثلا «نیشابور» موضوعی بیش از اندازه وسیع است ولی «نانوایی های نیشابور» یا «دیوارنوشته های مقبره ی خیام» موضوعاتی هستند که هر کدام می توانند یک پست کامل باشند.

نکات فنی

اگر مایلید برای شهرفرنگ عکس و مطلب بفرستید لطفا نکات زیر را در نظر بگیرید:

  1. وقتی تصاویر را اسکن می کنید آن ها را به فرمت «پی ان جی ۲۴» (PNG) یا «جی پگ» (JPG) ذخیره کنید. این فرمت ها هم کم حجم اند و هم آپلود آن ها آسان تر است. رزولوشن را در موقع اسکن روی ۳۰۰ (دی پی آی) بگذارید تا تصاویر بزرگتر و با کیفیت بهتر اسکن شوند.
  2. تا جایی که می توانید اطلاعات مهم مربوط به تصویر را در نام عکس ها قرار دهید. مثلا اگر عکسی مربوط به شکار مظفرالدین شاه در فیروزکوه است نام آن را این گونه بنویسید:
    Mozzafareddin-Shah-Shekar-Firoozkooh.png
    این شیوه ی نام گذاری باعث می شود احتمال اشتباه در توضیحات پایین بیاید.

  3. به همراه عکس ها فایل دیگری هم بفرستید که شامل توضیحات تصاویر باشد. همان طور که می دانید پست های سایت ما بر اساس موضوع شکل می گیرند. بنابراین هرچه بیشتر در مورد تصاویر بدانیم بهتر می توانیم آنها را دسته بندی کنیم و اطلاعاتی که به خوانندگان ارائه می کنیم دقیق تر خواهد بود.
نکته ی اخلاقی و قانونی

لطفا برایمان بنویسید که مالکیت عکس هایی که می فرستید متعلق به چه کسی است. همچنین بنویسید که آیا مایلید که نام شما به عنوان عکاس یا صاحب تصاویر در کنار تصویر بیاید یا نه.
متاسفانه تصاویری که مهر وب سایت دیگری را دارند یا از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند قابل نمایش نخواهند بود.

فرستادن تصاویر

برای فرستادن تصاویر خود از فرم فرستادن تصویر استفاده کنید.

✤ Also available in: English Arabic