Clicky

عکس های زیر از مجموعه ی «عروسی ایرانی، روایتی بیرونی» انتخاب شده اند. در این تصاویر تغییراتی را که در چند دهه گذشته در آداب عروسی ایرانی و شکل و قیافه ی عروس و داماد رخ داده است می توان دید.

هنرمند ایرانی مقیم لندن، شادی افشار، در حال جمع آوری عکس‌هایی از عروسی‌های ایرانی برای پروژه ی هنری خود «عروسی ایرانی، روایتی بیرونی» ست. شما هم می توانید با فرستادن عکس‌های عروسی خود یا خانواده‌تان به این پروژه کمک کنید.

تصویر اول از آرشیو مجموعه ی دنیای زنان در عصر قاجار

✤ Also available in: English

برچسبها ←  
اشتراک گذاری ←

‏9 نظر در مورد عروس و داماد

 1. مسعود گفت:

  نکته ای که وجود داره نشون میده بی غیرتی بعضی از مردم مربوط به زمان ورود پهلوی خائن میشه که ریشه اونو قاجار چیده به وضوح میشه فهمید وقتی آیت الله شاه آبادی گفت کاری که رضا قلدر کرد کمر ۲۴۰۰۰ پیامبر و تو این کشور شکست ، اوج بیغیرتی و میشه در سال ۱۳۹۰ مشاهد کرد ، به کجا چنین شتابان ، صاحبان عکسهای قبی کجان ؟ انا لله و انا علیه راجعون به خود بیاییم قبل از دیر شدن الم اعهد الیکم یا بنی آدم ان لا اعبد الشیطان انه لکم عدوا مبین ان اعبدونی هذا صراط المستقیم

  • جیجیکعلی شاه گفت:

   آقا مسعود

   بد نیست به عنوان یک منبع مستند کتاب های جعفر شعری باف را که در رابطه با مردم تهران قدیم پیش از پهلوی فلان فلان شده نوشته مطالعه بفرمایی تا دریابی اون قدیم هم فساد بوده منتهی روش رو یه پوشش کشیده بودند.

   اون دوره ای که عده ای برایش پروبال می کشند به دلیل چاقچور و روبنده هم جنس گرایی ومیل به پسر در ایران بیداد می کرد که نمونه اش رو الان در افغانستان می بینیم.

   راستی الان فساد بیشتره یا سال ۱۳۴۰؟

 2. تن تن گفت:

  چه جالب هر چی زمان میگذره آرایشا بیشتر و لباسا عریان تر میشه!

 3. من بسیار عکس های جالب تر و قدیمی تر از این مجموعه شما دارم عکس هایی مربوط به بیست و قبل از آن

 4. فروغ گفت:

  سلام.با تشکر از سایت بسیار زیباتون میخواستم بپرسم چطور میتونم این عکسها رو در مجموعه ی شخصیم داشته باشم؟آیا امکان دسترسی به عکسها وجود دارد یا خیر؟

 5. دنیای زنان در عصر قاجار گفت:

  عکس همدان، ۱۳۰۵ از مجموعه دنیای زنان در عصر قاجار برداشته شده. ما هیچ اعتراضی به استفاده شما نداریم ولی لطفا رعایت ذکر منبع را بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.