Clicky

کارت های سیگار گونه ای از کارت های معاوضه ای بودند که از سال های پایانی قرن نوزدهم میلادی تا نیمه ی قرن بیستم رواج داشتند. هدف از گذاشتن این کارت ها در بسته های سیگار این بود که هم پاکت سیگار را شق و رق نگه دارند و هم خریدار را ترغیب کنند که به امید کامل کردن مجموعه کارت ها به خرید همان مارک سیگار ادامه دهد.

مجموعه کارت ها معمولا موضوع مشترکی داشتند. مجموعه ی حاضر تعدادی از کارت های چاپ انگلستان و ایالات متحده را نشان می دهد که موضوع شان به شکلی با ایران در ارتباط است.

✤ Also available in: English

اشتراک گذاری ←

‏7 نظر در مورد کارت های سیگار

 1. جمال رادفر گفت:

  سلام در مورد تصویر باغ ارم باید خدمتتان عرض کنم که ساختمان باغ ارم در حقیقت کاخی است که دروسط باغ قرار گرفته این تصویر از حیاط داخلی کاخ و بخش پشتی نمایی است که الان بازدیدکنندگان می توانند ببیند . ورفتن به این حیاط برای عموم ازاد نیست . اما من تصاویری از باغ ارم و همزمان بااین تصویر دارم که دلیلی براین ادعا است در صورت تمایل می توانم برایتان ارسال کنم

 2. جمال رادفر گفت:

  سلام در مورد کارتی که به عنوان باغ حرمخانه معرفی کرده اید
  بایذ بگویم که این تصویر از نمای داخلی باغ ارم شیراز است و ربطی به حرم خانه ندارد نوشته haram احتمالا تلفظی از همان کلمه ارم است .

  • شهرفرنگ گفت:

   ساختمان تصویر شده در این کارت شبیه به ساختمان باغ ارم است چون به همان سبک ساخته شده است. اما اگر به نقش سر در و تعداد ستون ها دقت کنید خواهید دید که بنای دیگری است که هنوز بر ما ناشناخته است و احتمال دارد از میان رفته باشد.

 3. اشکان گفت:

  شهرفرنگ عزیز… متحیرم که این مجموعه را با چه زحمتی گردآوری کردی!!!

 4. sharareh گفت:

  vaaaaay kheyli jaleb bud vaghe@n ghashang budam mamnon

 5. arezou vaziri گفت:

  INTERESTING , I DIDN,T KNOW ABOUT THESE CARDES UNTILL NOW !MERCY .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *