Clicky

کارت های سیگار گونه ای از کارت های معاوضه ای بودند که از سال های پایانی قرن نوزدهم میلادی تا نیمه ی قرن بیستم رواج داشتند. هدف از گذاشتن این کارت ها در بسته های سیگار این بود که هم پاکت سیگار را شق و رق نگه دارند و هم خریدار را ترغیب کنند که به امید کامل کردن مجموعه کارت ها به خرید همان مارک سیگار ادامه دهد.

مجموعه کارت ها معمولا موضوع مشترکی داشتند. مجموعه ی حاضر تعدادی از کارت های چاپ انگلستان و ایالات متحده را نشان می دهد که موضوع شان به شکلی با ایران در ارتباط است.

✤ Also available in: English

اشتراک گذاری ←

‏7 نظر در مورد کارت های سیگار

 1. سلام در مورد تصویر باغ ارم باید خدمتتان عرض کنم که ساختمان باغ ارم در حقیقت کاخی است که دروسط باغ قرار گرفته این تصویر از حیاط داخلی کاخ و بخش پشتی نمایی است که الان بازدیدکنندگان می توانند ببیند . ورفتن به این حیاط برای عموم ازاد نیست . اما من تصاویری از باغ ارم و همزمان بااین تصویر دارم که دلیلی براین ادعا است در صورت تمایل می توانم برایتان ارسال کنم

 2. جمال رادفر گفت:

  سلام در مورد کارتی که به عنوان باغ حرمخانه معرفی کرده اید
  بایذ بگویم که این تصویر از نمای داخلی باغ ارم شیراز است و ربطی به حرم خانه ندارد نوشته haram احتمالا تلفظی از همان کلمه ارم است .

  • شهرفرنگ گفت:

   ساختمان تصویر شده در این کارت شبیه به ساختمان باغ ارم است چون به همان سبک ساخته شده است. اما اگر به نقش سر در و تعداد ستون ها دقت کنید خواهید دید که بنای دیگری است که هنوز بر ما ناشناخته است و احتمال دارد از میان رفته باشد.

 3. اشکان گفت:

  شهرفرنگ عزیز… متحیرم که این مجموعه را با چه زحمتی گردآوری کردی!!!

 4. sharareh گفت:

  vaaaaay kheyli jaleb bud vaghe@n ghashang budam mamnon

 5. arezou vaziri گفت:

  INTERESTING , I DIDN,T KNOW ABOUT THESE CARDES UNTILL NOW !MERCY .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.