Clicky

معماری اکثر مساجد و امامزاده های امروز ایران معمولا معماری بسیار ساده ای است. رنگ سبز در مساجد امروز ایران حضوری غالب دارد چه در رنگ دیوارها و چه به صورت چراغ های نئون. بسیاری از این مساجد با بنایی نیمه کاره به بهره برداری می رسند و بسیاری دیگر تقلیدی ابتدایی هستند از گذشته ای شکوهمند.

An Iranian Contemporary Mosque

An Iranian Contemporary Mosque

An Iranian Contemporary Mosque

An Iranian Contemporary Mosque

An Iranian Contemporary Mosque

An Iranian Contemporary Mosque

An Iranian Contemporary Mosque

✤ Also available in: English

برچسبها ←  
اشتراک گذاری ←

‏5 نظر در مورد معماری مساجد و امامزاده های امروز

 1. Mohsin گفت:

  Interiors Scenes Of Iran Mosques Here Stunning Photos. Mohammad Domiri, a capable structural picture taker from northern Iran, takes shocking photographs of grandiose mosque building design all http://thisreals.com/interiors-scenes-of-iran-mosques.php

 2. م.ا گفت:
  وقتی کامنت اول رو میذاشتم تیتر پرونده “معماری مساجد ایران” بود یا من بی دقتی کردم و این جوری خوندم. برای همین پیشنهاد ندادم از عکسم استفاده کنید. الان دیدم شده “معماری مساجد و امامزاده‌ها”. خواستم بگم اگر به دردتون بخوره و به پرونده اضافه کنید خوشحال می‌شم.

  🙂

  • Share Farang گفت:
   ممنون. عنوان را پس از یادآوری شما عوض کردیم. عکس تان هم خوب است منتها متشکر می شویم اگر نسخه ی بزرگتری از آن (حد اقل به عرض ۹۰۰ پیکسل) برای ما بفرستید.
 3. م.ا گفت:

  این عکس رو ببینید:
  http://m.friendfeed-media.com/6e2e4eb4b3fdee3e709fd6c9d7e711e51c137243

  من خودم گرفتمش. البته این مسجد نیست, امامزاده است و به تازگی هم ساخته شده. یعنی فکر کنم ساختش هشت نه سال پیش شروع شد. الان تقریبا یک ساله که تموم شده. این امامزاده تو شهر چابکسر هست در استان گیلان. برای من خیلی جالب بود که همچه طرحی رو برای ساختش استفاده کردن. چون در عین حال که از عناصر معماری سنتی توش استفاده کردن رنگبندیش یه رنگبندی جدیده. انتظار نداشتم که تو یه شهر کوچیک همچه دقتی صرف انتخاب طرح برای امام زاده بشه. ساختمان قبلی امامزاده مثل اغلب امامزاده های گیلان بود. سقف شیروانی و دیوار کاهگلی و اینا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.