Clicky

مجموعه ای از روی جلد صفحه های موسیقی فیلم های پیش از انقلاب (دهه های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰). این مجموعه نمونه های مختلفی از پوسترهای فیلم های تجارتی (فیلمفارسی) و فیلم های مستقل این دوران را در بر می گیرد.

* تعدادی از این تصاویر از مجموعه ی کورش بیگ پور منتشر شده در کتاب رنگین کمان: نگاهی به جلد صفحه های گرامافون در ایران باز نشر شده اند.

✤ Also available in: English

اشتراک گذاری ←

‏5 نظر در مورد جلد صفحه های موسیقی فیلم پیش از انقلاب

 1. امید بخش گفت:

  شرم و ننگ ابدی بر شما زنازدگان شیطان زاده ها که شورش نجس ترین اتفاق ممکن رو رقم زدین با کمک خارجی ها شما امروز وقتی مثال شهر کشور مدرن میزن کشور فرانسه و پاریس میگید ایران سه سال قبل از امدن شطیان به همان فرانسه یک میلییارد دلار شاه ایران به فرانسه وام داد و امروز ما یک هرزه چادری مشکی قدرت داره که یک خانم رو فقط به جرم اینکه در هوای ۴۵ درجه تهران تو اتوبوس حجاب خوب نداشت اون زن بچیاره شد و هرزه چادر مشکی به مقام رسید شرم بر امروز باز بایدن در کاخ سفید دوست شریک اخوند مداح توریست های سپاه معماعله کرد و قفس به نام ایران محکم تر شد فرشته چه بیرون رود زنا زاده مثل رهبر فعلی ایران در امد زنا زاده ها چرا انقالب کردین ؟

 2. کوشان مهران گفت:

  نمی توان سینمای پیش از انقلاب را یک سری به عنوان فیلم فارسی آکنده از رقص و دیزی آبگوشت نفی نمود.

  در آن روزگاران سلیقه مردم عوام بیشتر اینگونه فیلم ها را می طلبید ولی با شروع دهه ۱۳۵۰ به تدریج هنر سینما در ایران رو به تعالی گذاشت.

  در تمام کشورها فیلمسازان برای تمامی سلایق مردم جامعه کار می کنند و برای نمونه بسیاری از فیلم های سینمایی آمریکا در واقع مصرص روزانه برای مردم عادی دارد.

  ********************

  نازنینان دیر زمانی نبودید و نگران شما شده بودم.

  این وبلاگی درخور توجه همچون شماست که امیدوارم مورد توجه شما موشکافان قرار گیرد:

  کوچه ها
  از تاریخ و فرهنگ وهنر
  http://koocheha.com/category/history/

 3. امید گفت:

  دروود بر شما،
  عالیست

 4. یه آدم گفت:

  درود به شما
  شاید با وجود شما بتونیم یه تصویری از گذشته توی ذهنمون تجسم کنیم حیف که خودمون نبودیم اون روزا رو ببینیم
  پاینده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.